تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

مسئولان بدانند کوتاه آمدن دربرا بر برنامه هسته ای ملازم با کوتاه آمدن در تکنولوژی موشکی است


  برنامه صلح آمیز هسته ای ایران در ده سال اخیر همواره از سوی کشورهای غربی به عنوان جنجال برنگیزترین موضوع مطرح شده است. در این مدت ایران بارها تاکید کرده که مقصودش از غنی سازی هسته ای استفاده های صلح آمیز و کاربردهای پزشکی است. این توضیحی است که بارها آن را در مجامع بین المللی اعلام کرده ایم ولی هیچگاه گوش مدعیان صلح جهانی شنوای آن نبوده است. خوب دلیل آن هم کاملا واضح و روشن است. حقیقت این است که غرب موضوع هسته ای ایران را ابزاری برای کسب منافع پیدا و پنهان خود می داند. همچنان که سنگ اندازی اخیر وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در حل مناقشات برنامه هسته ای ایران، کاملا نمایان و هویداست. بیست و هفت عضو اتحادیه اروپا اخیرا تحریم های جدید و البته سوخته و سمبليکی را علیه کشورمان تصویب کردند. اما به نظر می رسد که ماهیت تحریم ها زاویه جدیدی پیدا کرده است. این تحریم ها واردات گاز از ایران و صادرات فلزات به ایران را ممنوع می کند. به علاوه واردات موادي که احتمال دارد در برنامه هسته اي و موشک هاي بالستيک ايران کاربرد داشته باشد مثل گرافيت و آلومينيوم نيز ممنوع خواهد بود. 

  حال تشکیلات منسجم حزب الله با نگاه داهیانه خود به ماهیت تحریم های جدید؛ به مسئولان کشورمان هشدار می دهد که غرب درقبال برنامه هسته ای کشورمان دو هدف جدید را در دستور کارخود قرار داده است:

  اولا : کشورهای غربی قصد دارند به بهانه متوقف کردن برنامه هسته ای ایران، تکنولوژی موشکی کشورمان را نیز مورد هدف قرار دهند. این سناریو وجود دارد که غرب از ابتکار عمل جمهوری اسلامی در تولید موشک های دور بردی که قابلیت حمل کلاهک ای هسته ای را دارند،کاملا در هراس است. لذا برآنند تا با نابود کردن توان تکنولوژی موشکی کشورمان از یک طرف قدرت دفاعی ایران را کاهش دهند و از طرفی دیگر با متزلزل ساختن روند رو به رشد تولید موشک های دوربردی؛ مانع از آن شوند تا برنامه موشکی کشورمان تبدیل به صنعتی انحصاری و بومی شود. دقیقا به همین دلیل است که وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در تحریم های جدیدی که علیه کشورمان به تصویب رسانده اند، واردات هرگونه موادي که احتمال دارد در برنامه موشک هاي بالستيک ايران کاربرد داشته باشند مثل گرافيت و آلومينيوم را ممنوع اعلام کرده اند.

  ثانیا: نكته ديگر در تحریم های جدید غرب عبارت است از پی گیری همزمان دو رویکرد خصمانه: کوتاه آمدن ایران در قبال برنامه صلح آمیز هسته ای و در نتیجه تضعیف کشورمان در تکنولوژی بومی موشکی .

  مسئولین کشورمان باید به هوش باشند که این سناریو تركيبي و دو وجهی غرب، مي‌تواند ناكامي‌هاي بزرگي را برای آینده سیاسی و به خصوص برنامه موشکی رو به رشد کشورمان به ارمغان آورد.

  باید توجه داشت که غربی ها با هوچی گری درصددند تا ضمن پیگیری تحریم ها و پنهان کردن سناریو نابودی تکنولوژی موشکی ایران در پشت خواسته تکراری و نخ نما ی تعلیق غنی سازی جمهوری اسلامی، کشورمان را روز به روز از لحاظ اقتصادی و به خصوص تکنولوژی دفاعی تضعیف کنند. تركيبي كه مي‌تواند خسارت های جبران ناپذیر و خطرناکی در پی داشته باشد.

  حال فرجام سخن آنکه تحرکات و تحریم های اخیر غرب به هر عنوانی که صورت گرفته باشد یک واقعیت را روشن می کند و آن هراس شدید غرب از پیشرفت کشورمان در زمینه برنامه موشکی است. گرچه غربی ها برآنند تا چنان وانمود کنند که فقط تعلیق غنی سازی مورد نظرشان است ولی در اصل هدف نهایی آنان تضعیف سیاسی و به ویژه دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی است. لذا مسئولان باید بدانند که کوتاه آمدن دربرابر برنامه هسته ای ملازم با کوتاه آمدن در تکنولوژی موشکی است. شایسته است دستگاه دیپلماسی کشورمان با درک شرایط حساس منطقه، علی رغم تمامی فشارها و تحریم ها، نه تنها کوتاه نیایند بلکه با اقتدار به راه خود ادامه دهند. البته این راه باید با پیشرفت های علمی و همچنین صنعت دفاعی همراه باشد تا مسیر روشنی برای آینده سیاسی و دفاعی نظام مهیا شود. انشاالله

   محسن خبازان   این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 28 مهر 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 27 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159492
 • بازدید امروز :342385
 • بازدید داخلی :33086
 • کاربران حاضر :235
 • رباتهای جستجوگر:389
 • همه حاضرین :624

تگ های برتر