جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

خم وراست شدن وزیر خارجه مقابل دیکتاتور عرب

  چندی پیش علی اکبر صالحی وزير خارجه كشورمان با حضور در مسجد عبدالله بن تركی در مراسم تشييع جنازه و دفن وليعهد و وزير دفاع آل سعود شرکت کرد.البته همانطور که در عکس مشخص است شرکت کردن در این مراسم همانا و تا کمر خم شدن جلوی پای جنایتکاران سعودی همانا!

  بله اگر این خم و راست شدن عالی ترین مقام دیپلماتیک کشورمان در مراسم تشييع و خاكسپاري هزاران زن و مرد و كودك مسلمان و مظلوم بحريني و يمني كه به دست نظاميان آل سعود به شهادت رسيده اند انجام می شد اینقدر دلمان نمی سوخت.!حال پرسش اساسی که اینجا از آقای صالحی مطرح می شود این است،  مگر جز این است که شخص آقای صالحی قتل عام مردم مظلوم بحرين و يمن توسط رژيم آل سعود را بارها محكوم كرده است؟

  پس چرا از طرف دیگر به مراسم ختم ولیعهد سعودی ها می رود؟ آیا در در تشييع جنازه جنايتكاران شرکت کردن جزو آداب دیپاماتیک ایرانی است یا نه یک نوع مستحب دیپلماتیکی است؟  شاید هم ایشان می خواهند به نوعی هوای هر دو طرف را داشته باشند!!

  این در حالی است که جنايات فجیحی كه "سلطان بن عبدالعزيز" در طول زندگي ذلت بار خود انجام داده است را به دشواری می شود شمارد. كمك هاي خصمانه وی به رژيم بعثي عراق در طول جنگ تحميلي، كمك به سركوب و كشتار شيعيان شرق عربستان، پشتيباني از عمليات نسل كشي شيعيان شمال يمن، اعزام تجهيزات نظامي و كشتار مردم به پاخاسته و مظلوم بحرين و ده ها پرونده فاجعه بار ديگر، تنها گوشه اي از اقدامات ننگين اين شاهزاده 86 ساله سعودي بوده است.اقدامات وي در داخل عربستان به قدری وحشیانه بوده است كه پس از خبر مرگ وي، مردم عربستان، در محافل خود با شادماني به خيابان ها ريختند.

  حال معلوم نیست علت همدردي آقای صالحی با دولت ستمکار عربستان در مرگ اين جلاد وحشی، چه دستاوردی برای کشورمان دارد و آيا ضرورتي داشت كه در يك سفر فوری برای دیدن شاه يك كشور که ملتش جانشان از مظالم وی به لب رسيده و در انتظار گوشه چشمي از طرف دولت جمهوري اسلامي ايران که به عنوان پناهگاه مظلومان و مستضعفان جهان به حساب می آید، به عربستان برود؟!

  به هر حال اینکه نفس فعل شرکت در این مراسم کزایی کاملا غلط بود هیچ، ولی تا کمر خم و راست شدن جلوی این جنایت کاران سعودی چه ضرورتی داشت را سوالی است که تشکیلات حزب الله از دستگاه دیپلماسی کشورمان و شخص شخیص آقای صالحی دارد و انتظار می رورد که ایشان در مقام پاسخ گویی به عمل آیند.!

  محسن خبازان  این مطلب تا کنون 29 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 16 ارديبهشت 1391
  منبع
  برچسب ها : صالحی ,مراسم ,شرکت ,آقای ,مردم ,عربستان ,آقای صالحی ,مظلوم بحرين ,شرکت کردن ,تشييع جنازه ,مراسم تشييع ,
  خم وراست شدن وزیر خارجه مقابل دیکتاتور عرب

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر